Opublikowano Dodaj komentarz

Jak powstają drewniane klocki Hocki?

Drewno, wzornictwo, projekt, drewniane klocki

Hocki to nasza pasja. Zaczynając od projektu, poprzez ostatnie szlify, wkładamy w klocki całe swoje serce. Wysoka jakość i duże możliwości zabawy wymagają jednak zaawansowanych metod obróbki drewna i fachowej wiedzy. Z przyjemnością pokażemy Wam, jaką drogę przechodzą nasze drewniane klocki zanim staną się Wasze.

1. Projekt

Projektowanie to moment narodzin koncepcji zabawki. Jako projektant wiem, jak ważne jest dopracowanie szczegółów już na samym początku. Chciałem, aby klocki były piękne, drewniane, zrobione z dbałością o szczegóły, jednocześnie dając mnóstwo frajdy z zabawy. Stąd wybór drewna, metod wykończenia oraz, przede wszystkim, forma klocków. Z zestawu można stworzyć proste konstrukcje, układając klocek na klocku lub zaawansowane pojazdy i stworzenia – wszystko, czego zapragniemy.

2. Przygotowanie materiału

Drewno, jakie wybrałem na moje zabawki, to dąb. Muszę przyznać – nie jest to najłatwiejsze drewno do obróbki, jednak ten szlachetny gatunek potrafi odwdzięczyć się za cierpliwość. Po wykończeniu przyjmuje piękny, miodowo-brązowy kolor, a jego satynowa, gładka powierzchnia sprawia radość już od pierwszych chwil zabawy.

3. Wstępna obróbka – czyli w jaki sposób powstaje klocek?

Każdy drewniany klocek powstaje na zaawansowanych obrabiarkach numerycznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu maszyna wie, jak zrobić idealną formę. Jednak człowiek jest tu niezastąpiony – odpowiedni dobór oraz ułożenie słojów na kawałku drewna, to klucz do najwyższej jakości wykonania.

Obróbka na maszynach CNC jest bardzo czasochłonna, jednak dzięki temu klocki mogą mieć swój unikalny kształt.

4. Wykańczanie

Po wstępnej obróbce każdy klocek jest ręcznie wykańczany. Aby zabawka była przyjemna w dotyku muszę każdą powierzchnię oraz krawędź wygładzić. To również czas na ocenę jakości i odrzucenie klocków z poważnymi defektami. Wszystkie klocki z mniejszymi niedoskonałościami, takimi jak sęki czy drobne pęknięcia, można kupić w czasie czasowych wyprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach.

Aby klocki uzyskały satynową powierzchnię oraz piękny kolor, nakładam na nie cienką warstwę naturalnego oleju lnianego. Olej zabezpiecza również przed brudem i zarazkami. Hocki to klocki do zadań specjalnych!

5.Pakowanie i podróż – finał powstawania drewnianych klocków

Kiedy klocki są już gotowe pakuję je do kartonowych opakowań, dołączam wszystkie niezbędne dokumenty i wysyłam do Was. Teraz, to Wasi nowi domownicy i jestem pewny, że pokochacie ich z całego serca.

Zajrzyjcie do sklepu i sprawdźcie, jakie zestawy dla Was przygotowałem oraz przeczytajcie więcej na temat Hocków wpadając na stronę główną! Miłego dnia :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *