Poznaj Hocki!

Slider

Wierzymy, że wspólna zabawa tworzy niezwykłą więź. Czas i uwaga poświęcone dziecku, to najcenniejsze, co możesz mu dać! Hocki, to tylko pretekst. Poznaj je lepiej!

Pamiętasz swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa? Czy był to samochodzik, lalka, a może klocki? Niezależnie, jaka zabawka stała się powiernikiem Twoich największych sekretów, pewne jest jedno: to nie było tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, a kreatywna przygoda, rozwijająca wyobraźnię i umiejętności manualne. Właśnie takie są Hocki – pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, poprawiają umiejętność koncentracji, twórczego myślenia i rozwiązywania problemów. W odróżnieniu od gier na smartfonach ;).

drewniany samochód z klocków ekologicznych

Prostota i wyobraźnia!

Bo do twórczej zabawy niepotrzebne są najnowsze gadżety, które po krótkim czasie użytkowania wylądują na śmietniku. Wystarczą sprytne klocki, sznurek, kawałek kartonu lub cokolwiek, co tylko znajdziemy w domu lub ogródku. Hocki narodziły się z prostoty i wspomnień najlepszych zabawek z dzieciństwa – pobudzających do myślenia, pracy zespołowej i tworzenia własnych, cudownych światów. Hocki nie dają gotowych rozwiązań, a załączona instrukcja, to jedynie sugestia, która pozwala zacząć przygodę z drewnianymi klockami konstrukcyjnymi. 

Hocki rosną wraz z dziećmi!

Idealna zabawka to taka, która towarzyszy nam przez całe dzieciństwo. Hocki zaprojektowaliśmy tak, aby rosły wraz z Twoim dzieckiem. Twoja pociecha szybko się rozwija, a Ty możesz rozbudowywać zestaw Hocków o dodatkowe elementy, które poszerzą możliwości zabawy. Odpowiednie dopasowanie zestawu do wieku Twojego dziecka, to gwarancja udanej i, przede wszystkim, bezpiecznej zabawy!

Dzieci bawią się drewnianymi ekologicznymi klockami na drewnianej podłodze.

Dobre wzornictwo z Polski

w 2017 roku w Pracowni Projektowania Konceptualnego na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, powstał projekt który za cel postanowił sobie wskrzesić tą idee, proponując otwarty system klocków, którego nic nie ogranicza. Przede wszystkim dając możliwości nie dając gotowych rozwiązań – dlatego załączone instrukcje są tylko sugestią, która ułatwia rozpoczęcie zabawy.

Drewno, wzornictwo, projekt, drewniane klocki

Mam na imię Karol, i jestem studentem Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. W swojej pracy, często poruszam tematykę zabawek. Swoimi projektami chcę bawić i edukować najmłodszych, tworząc zabawki, ciekawe, ekologiczne oraz takie, które dają frajdę również mnie. Hocki powstały jako projekt semestralny, jednak tak go polubiłem, że postanowiłem podzielić się nim z Wami!

Dlaczego Hocki?

– Bo rozwój dziecka i umiejętności manualne najlepiej kształtują się w praktyce.
– Bo zabawki powinny być uniwersalne i rozwijać się razem z możliwościami dziecka.
– Bo mamy dosyć nietrwałych zabawek wykonanych z kiepskiej jakości materiałów.
– Bo czas spędzony z dzieckiem, to najcenniejsze, co możemy mu podarować.

Klocki na naturalnej drewnianej podłodze

Zapisz się i bądź na bieżąco!

* indicates required

Przykładowe zabawki powstałe z Hocków

Więcej o konstrukcyjnych właściwościach Hocków:

Zestaw składa się z prostopadłościennych klocków, które za pomocą wałków, sznurków, dedykowanych elastycznych łączników oraz klocków specjalnych pozwalają na tworzenie różnych kombinacji, które ogranicza tylko wyobraźnia. Są to idealne klocki konstrukcyjne!

System ma charakter otwarty, dzięki czemu oprócz przewidzianych możliwości połączeń, użytkownik może łączyć klocki w dowolny sposób: wiążąc je lub oplatając sznurkiem, może użyć kawałka tektury jako łącznika lub wykorzystać różne znalezione przedmioty.

System pozwala na zróżnicowanie poziomu trudności zabawy. Najmłodsi użytkownicy mogą korzystać z podstawowych elementów, takich jak klocki i wałki, które dzięki dużemu gabarytowi ułatwiają łączenie, natomiast starsze dzieci do zabawy mogą używać elastycznych łączników oraz sznurków, co pozwala tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje.

Różne techniki łączenia

Zestaw powstał w odpowiedzi na dużą ilość dostępnych na rynku zamkniętych systemów, które układa się według instrukcji z ograniczonej ilości elementów. W wyniku tego powstały klocki, które pozwalają łączyć ze sobą różne formy zabawy, rozwijając przy tym kreatywność, twórcze myślenie oraz widzenie przestrzenne. 


Kupuj wg kategorii

Nowości

Promocja

Bestsellery